ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΕΣ ΕΠΙ ΤΗΣ ΕΚΛΟΓΙΚΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ

01/29/2023

Αγαπητοί γονείς και κηδεμόνες,

Στη Γενική Συνέλευση της Κυριακής 22/1 αποφασίστηκε η διενέργεια της επερχόμενης εκλογικής διαδικασίας την Κυριακή 5/2 και επικουρικά την Δευτέρα 6/2.

Κατά την προβλεπόμενη διαδικασία εξελέγη εφορευτική επιτροπή αποτελούμενη από τα εξής Μέλη:

• Νίκος Υφαντίδης
  • Γεωργία Τόλια
  • Βίκυ Τζώρτζη
  • Ιωάννα Μπέλλα
  • Δήμητρα Σιατίστα
  • Γιάννης Βραχωρίτης

Η εφορευτική επιτροπή αφού συνεδρίασε, αποφάσισε ότι οι ώρες διεξαγωγής της εκλογικής διαδικασίας που θα λάβει χώρα στη βιβλιοθήκη του Σχολείου θα είναι:

την Κυριακή 5/2 στο διάστημα 10:00-17:00

και επικουρικά την Δευτέρα 6/2 στο διάστημα 14:30-16:30

Η εκλογική διαδικασία αφορά τα ακόλουθα:

• Ανάδειξη των μελών του νέου Διοικητικού Συμβουλίου
  • Ανάδειξη των μελών που θα εκπροσωπήσουν το Σύλλογο στην Ένωση Γονέων της 1ης Δημοτικής Κοινότητας
  • Ανάδειξη των μελών της Ελεγκτικής Επιτροπής (επιτροπής ελέγχου των οικονομικών πεπραγμένων της θητείας του επερχόμενου ΔΣ)

Όσα μέλη επιθυμούν να δηλώσουν υποψηφιότητα για συμμετοχή στο νέο ΔΣ, την Ένωση γονέων ή την Ελεγκτική Επιτροπή, παρακαλούμε να επικοινωνήσουν απευθείας με την Εφορευτική επιτροπή σε μια εκ των παρακάτω ηλεκτρονικών διευθύνσεων:

ifanikis@yahoo.gr

toliageorgia@yahoo.com

Όσοι υποψήφιοι επιθυμούν, μπορούν να αποστείλουν στο email του Συλλόγου μικρό κείμενο παρουσίασης της υποψηφιότητάς τους (έως 100 λέξεις) που με μέριμνα του θα κοινοποιηθεί σε όλα τα μέλη.

Η προθεσμία υποβολής των υποψηφιοτήτων ορίστηκε μέχρι την Παρασκευή 3/2 και ώρα 21:00.

Προκειμένου τα μέλη να είναι ταμειακά ενήμερα όπως προβλέπει το καταστατικό και να μπορούν να καταθέσουν την ψήφο τους, επιτόπου προ της ψηφοφορίας θα απαιτηθεί η καταβολή της τακτικής συνδρομής στο Σύλλογο που ορίστηκε στο ποσό των 10€ ανά οικογένεια

Η μαζική συμμετοχή όλων σας στην εκλογική διαδικασία είναι θεμελιώδης καθότι:

• θα επικυρώσει την εντολή για συνέχιση των προωθούμενων δράσεων του Δ.Σ. και
  • θα διασφαλίσει την συνέχιση της εκπροσώπησης του Συλλόγου του Σχολείου μας στα θεσμικά όργανα (Ένωση Γονέων κοκ).

Προσβλέποντας στην ευρύτερη δυνατή συμμετοχή σας,

Με εκτίμηση,

Εκ μέρους του ΔΣ